Franciszkanie Dursztyn

OgłoszeniaGaleria

Zobacz całą galerię

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 14.07.2024 r.

  1. Chrystus gromadzi wokół siebie uczniów, a potem rozsyła ich, aby wzywali do nawrócenia, wyrzucali złe duchy, uzdrawiali chorych. Również my w każdą niedzielę przychodzimy na spotkanie z Panem, abyśmy przez Niego umocnieni nieśli innym Jego słowa, walczyli ze złem oraz troszczyli się o chorych i potrzebujących.
  2. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia święta świętego Krzysztofa patrona kierowców, które obchodzimy 25 lipca, zapraszamy wszystkich kierowców ze swoimi pojazdami. Będziemy się modlić w ich intencjach oraz po mszach poświęcimy samochody.
  3. W poniedziałek w czasie wieczornej Mszy św. modlimy się o święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu. We wtorek wieczorem czcimy św. Antoniego z Padwy. Po mszach uczczenie relikwii świętych patronów.
  4. W tym tygodniu wspominamy:
  • Poniedziałek- Święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
  • Wtorek – Wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;
  • Czwartek – Wspomnienie obowiązkowe św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
  1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych opieki Matki Bożej.
  2. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Józefa Sowę z ul. Długiej 68.

Film: "Dursztyn - miejsce na krańcu świata"