Franciszkanie Dursztyn

OgłoszeniaGaleria

Zobacz całą galerię

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

 

2. Dzisiaj i w każdą niedzielę o 15.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po nim Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o godz. 17.00.

 

3. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin. Od środy rozpocznie się nowenna przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.

 

4. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

 

5. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minioną niedzielę na misje „Ad Gentes”. Zebrano i przekazano 1060 zł. Również w I Piątek miesiąca została przekazana ofiara na misje franciszkańskie w kwocie 400 zł. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Piotra Hornika, ul. Długa 31

 

 

 

Film: "Dursztyn - miejsce na krańcu świata"