Franciszkanie Dursztyn

OgłoszeniaGaleria

Zobacz całą galerię

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZ. CHRZTU PAŃSKIEGO 13 stycznia 2019

 

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

Dzisiaj Siostry Niepokalanki i rodzice serdecznie zapraszają na przedstawienie jasełkowe „ Zanim rozbłyśnie światłość „ w wykonaniu dzieci, młodzieży i rodziców, które zostanie przedstawione w budynku OSP o godz. 15.00.

 

2. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

 

3. W tym tygodniu w środę obchodzimy wspomnienie świętych Berarda i towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich, w czwartek św. Antoniego, opata. Natomiast w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 

 

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy p. Władysława Łojas, ul. Długa 26

 

Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 

 

 

 

 

Film: "Dursztyn - miejsce na krańcu świata"