Franciszkanie Dursztyn

OgłoszeniaGaleria

Zobacz całą galerię

 

 

UROCZ. ZESŁANIA DUCHA ŚW. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 20.05. 2018

 

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

 

2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Odpust w Maniowach, suma o godz. 11.00.

 

3. W środę przypada święto poświecenia Bazyliki św. Franciszka w Asyżu, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, natomiast w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana

 

4. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

 

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do I Komunii św.

 

6. Wczoraj w Niedzicy grupa naszych ministrantów: Kamil Łopata, Arkadiusz Łopata, Adam Pierchała, Mirosław Pierchała, Paweł Kubuszek i Marek Ślęzak zostali przyjęci do grona lektorów. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby jak najlepiej wykonywali swoją posługę.

 

7. Na najbliższym zebraniu wiejskim będą omawiane wszystkie sprawy związane z cmentarzem parafialnym. Dlatego do tego czasu nie będą podejmowane decyzje z wyznaczaniem miejsca na terenie cmentarza.

 

 

W tym tygodniu ofiary na dalsze prace remontowe przy kościele złożyły następujące rodziny:

 

P. Maria i Seweryn Jeleń, ul. Długa 50

P. Marcelina i Mateusz Pabisińscy, ul. Długa 50

P. Anna i Walenty Kaczmarek, ul. Długa 38

P. Iwona i Mirosław Kaczmarek, ul. Długa 38

P. Celina i Jacek Bigos, ul. Polna 8

P. Józef Kaczmarek, ul. Cicha 12

P. Anna i Józef Sowa, ul. Długa 80

P. Maria i Krzysztof Błachut, ul. Długa 80

 

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy p. Andrzeja Bizub, ul. Polna 12

 

Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

 

 

 

Film: "Dursztyn - miejsce na krańcu świata"