Franciszkanie Dursztyn

OgłoszeniaGaleria

Zobacz całą galerię

II NIEDZIELA WIELKANOCY -MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

 

2. Dzisiaj o godz. 15.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

 

3. Jutro po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Natomiast we wtorek spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie odbędzie się w klasztorze również po Mszy św. wieczornej.

 

4. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości. W naszych modlitwach polecajmy naszą ojczyznę.

 

5. W sobotę po Mszy św. wieczornej zebranie lektorów, ministrantów i kandydatów z rodzicami.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Tomasza Bryksy, ul. Zielona 5

 

 

 

 

 

Film: "Dursztyn - miejsce na krańcu świata"