Franciszkanie Dursztyn

OgłoszeniaGaleria

Zobacz całą galerię

 

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.07. 2019

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

 

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

 

3. Jutro przypada Święto św. Marii Magdaleny. Odpust w Nowej Białej. Suma odpustowa w języku polskim o godz. 9.30, a w języku słowackim o 11.30.

 

4. We wtorek Święto św. Brygidy Szweckiej, zakonnicy, patronki Europy. W środę wspomnienie św. Kingi, dziewicy. W czwartek Święto św. Jakuba , Apostoła.

 

5. Również w czwartek 25 lipca pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Po Mszy św. wieczornej możliwość błogosławieństwa pojazdów.

 

6. W piątek przypada wspomnienie Świętych rodziców Najśw. Maryi Panny: Joachima i Anny. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków, aby żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo, a zmarłym wieczne szczęście w niebie. W tym dniu odpust w Kacwinie. Suma o godz. 11.00.

 

7. Archidiecezja krakowska wydaje album o kościołach Podhala i Spisza, w którym będzie też informacja o naszej parafii, zdjęcia i opis.

Album będzie do nabycia na przełomie listopada i grudnia w cenie promocyjnej 80 zł, w księgarniach będzie dostępny po 140 zł. Dla chcących go nabyć od dziś będą zapisy w celu określenia ilości zamówionych sztuk. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

 

 

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Juliana Sołtys, ul. Długa 51

 

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

 

 

 

 

Film: "Dursztyn - miejsce na krańcu świata"