Franciszkanie Dursztyn

OgłoszeniaGaleria

Zobacz całą galerię

 

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.09.2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

 

2. Jutro w poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca września. Dlatego gromadzimy się u stóp Pani Fatimskiej na nabożeństwie różańcowym o godz. 17.15. Następnie odbędzie się procesja z figurą M. B. Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy dziewczęta o niesienie figury w pięknych strojach spiskich.

 

3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

 

4. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

 

5. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z klasy III odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej w klasztorze.

 

6. W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom , biskup i doktor Kościoła;

w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

 

7. W zeszłą niedzielę były zbierane ofiary na pomoc uchodźcom z Afganistanu. Zebrano i przekazano 915,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Dorotę Kubuszek, ul. Pienińska 19

 

 

 

Film: "Dursztyn - miejsce na krańcu świata"