Franciszkanie Dursztyn

OgłoszeniaGaleria

Zobacz całą galerię

 

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07 sierpnia 2022

 

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

 

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej.

 

3. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.

 

4. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15. Po nabożeństwie procesja z figurą M.B. Fatimskiej wokół kościoła. Bardzo prosimy dziewczęta o niesienie figury w strojach spiskich. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

 

5. W pierwszy piątek miesiąca były zbierane ofiary na misje. Zebrano i przekazano 304 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

- wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

- środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

- czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

 

 

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Grzegorza Gromada, ul. Słoneczna 23

 

 

 

 

 

Film: "Dursztyn - miejsce na krańcu świata"