Franciszkanie Dursztyn

OgłoszeniaGaleria

Zobacz całą galerię

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 18.03. 2018

W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

Dzisiaj o godz. 14.30 droga krzyżowa, następnie gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o 16.00. Dzisiaj również o godz. 18.30 zostanie powtórzony spektakl teatr cieni pt: „Wyrzuty sumienia” przygotowany przez siostry Niepokalanki i młodzież naszej parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Zapraszamy na Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi.

Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm odbędzie się tylko na sumie. O godz. 10.30 gromadzimy się na parkingu koło cmentarza, gdzie rozpocznie się uroczysty wjazd Pana Jezusa do naszej świątyni. Bardzo prosimy, aby na ten czas nie stawiać samochodów na parkingu. Na placu przy kościele zostanie odczytana Ewangelia i zostaną poświęcone palmy. Po wejściu do kościoła rozpocznie się Eucharystia.

W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30).

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z cukru, rozprowadzane przez Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.

W tym tygodniu ofiary na dalsze prace remontowe przy kościele złożyły następujące rodziny:

P. Tadeusz Hanc, ul. Długa 120

P. Ewa i Sławomir Samek, ul. Zielona 13 – wpłata za 2 kwartały

P. Maria i Tomasz Bigos, ul. Długa 32

P. Małgorzata i Stanisław Waniczek, ul. Krótka 5

P. Barbara i Krzysztof Budzyk, ul. Krótka 5

P. Franciszek Bigos, ul. Długa 32

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy p. Franciszka Hornika, ul. Cicha 2

Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

Film: "Dursztyn - miejsce na krańcu świata"