Franciszkanie Dursztyn

OgłoszeniaGaleria

Zobacz całą galerię

   

II NIEDZIELA ADWENTU - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.12. 2018

 

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

 

2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Dzieci zachęcamy do licznego udziału i przyniesienia tradycyjnych lampionów. Przed Mszą św. roratną są śpiewane Godzinki ku czci NMP.

 

3. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary po Mszy św. jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

 

4. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny. W ty dniu przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy, męczennicy, a w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana.

 

5. W sobotę Msza św. o godz. 18.00 z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie. Msza św. roratna w tym dniu zostanie odprawiona wyjątkowo rano o godz. 7.00.

 

6. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas, dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

 

W tym tygodniu na dalsze prace remontowe przy naszym kościele złożyły następujące rodziny:

 

P. Agnieszka i Piotr Jeleń, ul. Długa

P. Iwona i Antoni Hornik, ul. Pienińska

P. Anna i Rafał Sowa, ul. Polna

 

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy p. Walentego Kaczmarczyka, ul. Długa 38

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

 

 

 

 

 

 

Film: "Dursztyn - miejsce na krańcu świata"