Franciszkanie Dursztyn

Ogłoszenia



Galeria

Zobacz całą galerię

VI NIEDZIELA WIELKANOCY - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 maja 2021

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

 

2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie zabrakło chleba powszechnego. Dlatego zwyczajem poprzednich lat będziemy modlić się po Mszy św. wieczornej udając się w poszczególne miejsca naszej parafii. W poniedziałek udamy się pod krzyż w stronę stadionu, we wtorek pod kapliczkę znajdującą się na posesji P. Honików, a w środę pod krzyż na cmentarzu.

 

2. Przez cały maj codziennie, także dziś, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a dzisiaj w niedzielę o 16.30. Zapraszamy wszystkich na to piękne nabożeństwo

 

4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Każdego 13 dnia miesiąca do października będziemy spotykać się na nabożeństwie fatimskim, o które prosiła Matka Boża, by modlić się na różańcu o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników. O godz. 17.00 rozpoczniemy cząstką różańca, następnie nabożeństwo majowe i zakończymy procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy dziewczęta do niesienia figury w strojach spiskich.

 

5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży z naszej parafii, która przyjęła sakrament bierzmowania, aby byli wierni Panu Bogu.

 

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Dlatego Msza św. z godz. 11.00 zostanie odprawiona o godz. 10.00. W przeddzień w sobotę dzieci przystąpią do Sakramentu pokuty. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

 

7. W I piątek miesiąca na Mszy św. wieczornej została złożona ofiara na misje w kwocie 354 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

9. W tym tygodniu patronują nam: w środę św. Leopold Mandicia z Hercegowni, kapłan. W piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza. W sobotę św. Małgorzata z Kortony.

 

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Ewę Samek, ul. Zielona 13 .

 

 

Film: "Dursztyn - miejsce na krańcu świata"