Franciszkanie Dursztyn

OgłoszeniaGaleria

Zobacz całą galerię

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 maja 2022

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

Dzisiaj w naszej parafii dzieci z klasy III o godz. 11.30 po raz pierwszy przystąpią do komunii św. Z tej racji Msza św. z godziny 11.00 zostanie wyjątkowo odprawiona o godz. 10.00.

 

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. Dlatego zwyczajem poprzednich lat będziemy modlić się po Mszy św. wieczornej udając się w poszczególne miejsca naszej parafii. W poniedziałek udamy się pod krzyż w stronę stadionu, we wtorek pod kapliczkę znajdującą się na posesji P. Horników, a w środę pod krzyż na cmentarzu.

W poniedziałek przypada Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka

 

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

 

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. . Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego. W tym dniu przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana

 

5. W piątek, 27 maja, o godz. 17.30 na nabożeństwie majowym rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

6. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

 

8. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Liturgię Mszy św. o godz. 11.00 uświetni parafialny chór z Mystkowa, rodzinnej parafii s. Łucji.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

 

10. W ostatnich dniach odeszła do Pana: śp. Anna Hornik. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie ją do niebieskiego domu.

 

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Józefa Pierchała, ul. Krótka 7

 

 

 

 

 

 

 

 

Film: "Dursztyn - miejsce na krańcu świata"