Franciszkanie Dursztyn

OgłoszeniaGaleria

Zobacz całą galerię

 

XXX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.10.2021

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

 

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Po Mszy św. zbierane są ofiary na potrzeby misji.

 

3. Dzisiaj wyjątkowo zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 16.15. Różaniec będzie odprawiany w int. misji prowadzony przez dzieci.

 

4. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30, na nabożeństwo różańcowe. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

 

5. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii przyjmujemy wypominki roczne, miesięczne i jednorazowe.

Można również rezerwować intencje Mszy św. na przyszły 2022 rok.

 

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Franciszek Kaczmarczyk i sp. Maria Sołtys. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

7. W tym tygodniu patronują nam:

w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Stanisława Bizub, ul. Kościelna 2

 

 

 

 

 

 

Film: "Dursztyn - miejsce na krańcu świata"